[quote]Firma Koma Industry, která pro Slaný stavěla parkovací dům, město žaluje. To jí totiž minulý rok zastavilo splácení stavby, protože dům nesplňoval všechny parametry a město chtělo po firmě slevu. Dům stál zhruba 90 milionů korun, městu zbývá doplatit 37 milionů korun, řekl místostarosta Slaného Milan Grohmann.[/quote]

Koma Industry nabídla městu slevu 4,5 milionu korun. Parkovací dům vydává totiž zaparkovaná auta pomaleji než firma slibovala. Město ale nabídku firmy nepřijalo a nechává si zpracovat znalecký posudek, který má adekvátní výši slevy určit. „Po posledním jednání s firmou Koma jsme se rozešli s tím, že cesta bude zřejmě muset být soudní,“ uvedl místostarosta. Zároveň však doplnil, že nevylučuje další setkání nad znaleckým posudkem. Město také řeší platnost uzavřené smlouvy, kterou by také měl určit soud.

Parkovací dům byl vybudován v roce 2013 a má kapacitu 150 aut. Systém funguje tak, že řidiči najedou na hydraulicky zvedanou plochu, zaplatí poplatek, automat jim auto vynese do patra a zaparkuje na volné místo. V domě pravidelně parkuje několik desítek lidí a další, spíše jednotlivci, nepravidelně.

Roční provoz domu je tak pro město ztrátový, vychází na necelé tři miliony korun. Výhledově vedení města uvažovalo o pronajmutí domu jinému provozovateli, ale nyní musí nejdříve vyřešit platbu za jeho stavbu.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno