[quote]Mezinárodní skupina FM Logistic se stala většinovým akcionářem společnosti Spear Logistics, jednoho z předních poskytovatelů logistických služeb v Indii. Akcie byly získány od soukromého investora, který je vlastnil od roku 2009. Obě společnosti tak spojí své síly za účelem poskytování optimálních služeb na indickém trhu.[/quote]

FM Logistic a Spear Logistics budou společně působit ve strategických sektorech jako je e-commerce, telekomunikace, obchodní řetězce, spotřebitelské zboží, průmysl a automobilový průmysl. Obě společnosti sdílejí stejné cíle: spokojenost zákazníků a provozní dokonalost.

Společnost Spear Logistics patří mezi předních 5 poskytovatelů logistických služeb v Indii. Kombinace její dobré pověsti a odborných znalostí FM Logistic vytváří strategickou pozici aliance na indickém trhu.

 Uznávaná národní značka

Spear Logistics byla založena v roce 2001. Je předním poskytovatelem logistických služeb s výnosem 18 miliónu Euro (stav ke konci finančního roku v březnu 2016). Společnosti poskytuje širokou škálu služeb: skladování, distribuci, řízení dopravy a služby s přidanou hodnotou jako je například co-packing.

Se svými 1 600 zaměstnanci, působí Spear Logistics v celkem 75 skladech ve 23 městech ve 12 provinciích: Mumbai, Nová Dillí, Pune, Hyderabad, Ahmedabad, Bangalore, Chennai, Nagpur, Kalkata… Disponuje skladovou plochou o rozloze 270 000 m2 a spolupracuje s přibližně 100 obchodními partnery v oblasti dopravy a distribuce. Díky schopnostem a dovednostem svých týmů se Spear Logistics stala klíčovým hráčem několikrát oceněným za svou provozní dokonalost (tři ceny získané v roce 2015, včetně ocenění „společnost roku“ udělené předním indickým Institutem působícím v oblasti průmyslu).

 Mezinárodní hráč schopný předvídat potřeby rozvíjejících se zemí

V souladu se svým strategickým plánem „Ambice 2022“, podporuje FM Logistic růst svých klientů skrze rozšiřování do nových oblastí v rychle se rozvíjejících zemích: příkladem je zahájení aktivit v Číně v roce 2005 a akvizice v Brazílii v roce 2013.

V roce 2015 zaznamenalo indické hospodářství 7% nárůst. Do roku 2030 se stane největším spotřebitelským trhem a třetí největší ekonomikou světa. Co víc, indický logistický trh je na prahu nebývalé reorganizace a konsolidace, v čele s nadcházející harmonizací daňového zákona týkajícího se zboží a služeb (GST) a rychlým rozvojem e-commerce.

V této souvislosti představuje tato země mimořádnou příležitost pro rozvoj FM Logistic v Asii.

Spojení dovedností

Kromě svých znalostí různorodosti a složitosti indického trhu, přináší Spear Logistics  i celostátní pokrytí a klientelu, která zahrnuje přední národní a mezinárodní společnosti. S ohledem na tuto skutečnost, bude současný manažerský tým Spear Logistics pokračovat ve vedení společnosti. Jeden ze zakladatelů, pan Gautam Dembla, zaujme pozici generálního ředitele.

FM Logistic do tohoto partnerství přináší společně se svou pověstí i svoji mezinárodní síť, své precizní pracovní nástroje a nejnovější logistické technologie.

FM Logistic a Spear Logistics společně připraví plány pro implementaci logistických postupů, které budou v souladu s harmonizací daní. Tento projekt povede k vytvoření regionálních distribučních sítí,  řízených oběma společnostmi z multi-klientních platforem poblíž hlavních indických měst.

“Tato kombinace dovedností umožní nabídnout našim klientům komplexní a spolehlivé služby – od skladování po distribuci, napříč všemi distribučními kanály včetně e-commerce, a to v oblasti průmyslové výroby, retailu i dalších sektorů“, říká Gautam Dembla, generální ředitel Spear Logistics.

„Akvizicí Spear Logistics posílíme naši společnost o řadu významných logistických odborníků“, uvádí Jean-Christophe Machet, prezident FM Logistic. „Nové týmy představují mimořádný přínos v plnění požadavků našich zákazníků na tomto významném trhu spotřebního zboží.“

Zdroj: FM Logistic