[quote]RKV Sweden představuje fólie na bázi plněných polyolefinů (FPO). Vypadají na první pohled jako papír, jsou matné, vyznačují se účinnou bariérou, jsou odolné vůči vodě a světlu, mají vynikající potiskovatelnost a jsou úsporné.[/quote]

Pro výrobu FPO fólií se používají polyetylen nebo polypropylen, které se plní minerálními látkami o různé velikosti částic. Fólie s obsahem plniv vyšším než 50 % mají velmi účinnou bariéru vůči světlu, kyslíku a vodní páře. Jsou základem udržitelných řešení s optimální bilancí CO2.

Díky těmto vlastnostem je FPO fólie vhodná pro balení citlivých mléčných výrobků, jako másla, margarinů a tvarohu. Ve srovnání s obaly obsahujícími hliníkovou fólii mají nižší spotřebu energií. Fólie také vykazují větší pevnost v tahu a lépe se skládají.

Plněné fólie jsou schváleny jak US-amerikanischen Food and Drug Administration (FDA), tak evropskou komisí pro přímý kontakt s potravinami. Mohou z nich být vyráběny sáčky, pytle, FFS fólie (Form, Fill&Seal), které prodlužují trvanlivost zabalených produktů.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno