[quote]Problematikou plánovaných investic do výstavby a oprav dopravní infrastruktury a rovněž legislativními změnami v oboru se bude zabývat dnešní diskusní Žofínské fórum.[/quote]

Ministr dopravy Dan Ťok by měl hovořit o komplikacích způsobených tím, že Evropská unie neuznává starší posudky staveb na životní prostředí (proces EIA). Problémy s posudky na životní prostředí, které EU nechce uznávat, má v Česku 98 dopravních staveb za zhruba 130 miliard korun. Jde o staré posudky vzniklé podle zákona z roku 1992, tedy před vstupem Česka do EU. Opakováním celého schvalovacího procesu hrozí u těchto staveb až několikaleté zdržení.

Diskuse by se měla týkat rovněž problematiky výkupu pozemků pod připravovanými dopravními stavbami a s nimi souvisejícím zákonem o urychlení výstavby liniových staveb. Ten umožnil majitelům pozemku v případě dohody o odprodeji žádat přímo od ministra jako bonus šestnáctinásobek odhadní ceny pozemku. To však podle mluvčího úřadu nebude možné, protože ministr tyto výjimky udělovat nebude. Kupní cena tak bude moci být navýšena na osminásobek, dodal mluvčí úřadu Tomáš Neřold.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno