[quote]Na plánované výzkumné a vývojové centrum společnosti Foxconn v Pardubicích naváže více než dvacet dopravních staveb včetně obchvatů i investice ve školství a zdravotnictví. Tchajwanský výrobce počítačových komponentů se na některých investicích bude finančně podílet. Novinářům to řekl náměstek primátora Jiří Rozinek.[/quote]

Foxconn má zájem spolufinacovat a podílet se na vybudování nového areálu Střední průmyslové školy elektronické pro 1200 žáků, což je velice významná podpora kvalifikované síly v Pardubicích,“ řekl Rozinek.

Foxconn zároveň nejspíš podpoří i vybudování centrálního příjmu pacientů v krajské nemocnici. V dopravní sekci je zahrnuto 22 dopravních staveb včetně jihovýchodního obchvatu, silniční propojky z Pardubiček do Sezemic, silnice druhé a třetí třídy i místní komunikace.

Plánované investice zaštiťuje memorandum mezi krajem, městem a firmou Foxconn, které má již konečnou podobu. Podpis dohody je plánován na konec června, poté ji bude schvalovat vláda. Samosprávy v dohodě vidí šanci, která jim pomůže prosadit na vládní úrovni potřebné dopravní stavby, řekl Rozinek.

Foxconn již v minulosti oznámil, že v Pardubicích investuje 2,5 miliardy korun a přijme 2000 lidí. Nepůjde jen o zaměstnance do výroby, bude hledat i odborníky s vysokoškolským vzděláním. Projekt Smart City počítá s revitalizací části bývalé Tesly Pardubice v oblasti Zámeček, kde budou především technologická pracoviště, ale také rezidenční část, relaxační zázemí a místo pro trávení volného času.

Zdroj: ČTK