[quote]Ve více než 50 francouzských městech se ve středu očekávají demonstrace a další protesty proti návrhu změn zákoníku práce. Stávky na železnici a v městské hromadné dopravě by již od úterního večera do čtvrtečního rána měly narušit hlavně dopravu v oblasti Paříže. Uvedla to místní média.[/quote]

Návrh zákona, který vláda hodlá schválit 24. března a poté předložit parlamentu, je podle odborů příliš liberální a zvýhodňuje zaměstnavatele na úkor zaměstnanců. Žádají stažení návrhu, nebo jeho celkové přepracování. Ministryně práce Myriam El Khomriová to v úterý opět odmítla, je připravena jen k dílčím úpravám. Změna zákoníku práce podle ní podpoří zaměstnanost v zemi.

Ve středu by ve Francii podle webu deníku Le Parisien neměla vyjet většina vlaků a rychlovlaků. V oblasti Paříže se má také počítat s vážně narušenou příměstskou železniční dopravou, která spojuje metropoli s hustě obydlenými předměstími. V samotné Paříži by ale mělo jezdit normálně metro a většina autobusů.

K demonstracím vyzvaly hlavně studentské svazy, jejichž petici proti návrhu zákona již podepsalo přes milion lidí. Chystají také protestní shromáždění na školách. Větší pouliční protesty se čekají vedle Paříže také ve městech Marseille, Grenoble, Bordeaux, Lille či Caen. Odbory ve státní správě a službách vyzvaly zaměstnance, aby se demonstrací zúčastnili ve velkém počtu.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno