Zdroj: Gebrüder Weiss spol. s r.o.

[quote]Ve Vyšší odborné škole a Střední průmyslové škole dopravní v Praze 1, Masné 18 vytvořili nadšenci z řad učitelů a žáků již v roce 2015 letecké simulátory. Využívají se při výuce leteckého zaměření oboru Provoz a ekonomika dopravy. Společnost Gebrüder Weiss částečně přispívá finančními prostředky na provoz jednoho z nich -letadlového simulátoru B737NG a umožňuje tím jeho využití i žákům základních škol. [/quote]
Společnost Gebrüder Weiss spolupracuje s VOŠ a SPŠ dopravní v Masné ulici v Praze již řadu let. Nejen, že studenti střední i vyšší odborné školy přichází na praxe do společnosti Gebrüder Weiss, ale dochází také po celých třídách na připravené exkurze a přednášky o spediční problematice do společnosti. Nyní Gebrüder Weiss přispívá i na provoz letadlového simulátoru, který byl vybudován nadšenci na škole již v roce 2015. Jak takový simulátor funguje v praxi, si nyní mohou i díky firmě Gebrüder Weiss vyzkoušet také žáci základních škol. Tuto možnost využili mimo jiné žáci 8. ročníku ZŠ Londýnská v rámci předmětu Svět práce.

„Tímto krokem rozšiřujeme naše konání v oblasti společenské zodpovědnosti. Prakticky tím lákáme žáky základních škol ke studiu technických oborů.“ říká Karel Šindelář, Regionální manažer pro Čechy u firmy Gebrüder Weiss.

Ve stejné místnosti s letadlovým simulátorem dopravního letadla Boeing B737NG se nachází i simulátor řízení letového provozu, který věrně imituje prostředí pracoviště řízení letového provozu. Protože jsou oba simulátory vzájemně funkčně propojeny, mají studenti, kteří se o tuto problematiku zajímají, možnost zkoušet jak pozici pilota velkého dopravního letadla, tak i řídícího letového provozu.

 

O společnosti Gebrüder Weiss

S téměř 6 500 zaměstnanci, 150 vlastními pobočkami a obratem 1,36 miliard eur (2016) se společnost Gebrüder Weiss řadí k vedoucím přepravním a logistickým společnostem v Evropě. Pod hlavičkou Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v Lauterachu (Rakousko) sdružuje firma vedle svých hlavních oborů činnosti pozemní přepravy, letecké a námořní přepravy a logistiky i řadu vysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných podniků, mj. logistické poradenství x|vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech podniky), inet-logistics (softwarová řešení managementu přepravy TMS), dicall (komunikační řešení, průzkum trhu, školení), Rail Cargo (železniční přeprava) a balíkovou službu Gebrüder Weiss Paketdienst, společníka rakouské DPD. Toto sdružování umožňuje koncernu rychle a pružně reagovat na potřeby zákazníků. Se širokým spektrem ekologických, ekonomických a sociálních opatření je dnes rodinný podnik, jehož historie v oboru přepravy sahá více než 500 let do minulosti, i čelním představitelem trvale udržitelného rozvoje.

Zdroj: Gebrüder Weiss spol. s r.o.