Zdroj: Gebrüder Weiss (Elektrovůz s Ing. Janem Kodadou – obchodním ředitel Gebrüder Weiss Česká republika)

[quote]Spediční a logistická společnost Gebrüder Weiss se stará o ekologii a ochranu životního prostředí. V současné době testuje elektrovozy pro rozvoz zásilek koncovým zákazníkům.[/quote]

Gebrüder Weiss má ve své firemní filosofii dost obsáhle zařazenu ochranu životního prostředí, která se týká jednotlivého zaměstnance ve skladu či v kanceláři až po nejvyšší vedení koncernu. Firma proaktivně vyhledává příležitosti, jak uspořit množství CO2 ve vzduchu a využít možností, které se nabízí.

Firma se rozhodla otestovat užitkové elektrovozy, které by mohly jezdit na kratších trasách a sloužit jako auta pro rozvoz zásilek koncovým zákazníkům zejména v city logistice.

Zdroj: Gebrüder Weiss (Elektrovůz v areálu společnosti Gebrüder Weiss, Jeneč u Prahy)
Zdroj: Gebrüder Weiss (Ing. Jan Kodada, Ph.D., obchodní ředitel Gebrüder Weiss Česká republika)

 

„V současné době jsme testovali vůz, který by mohl dodávat například spotřebiče do domácností zákazníků v segmentu B2C. Vzhledem k zatím menšímu dojezdu vozidel uvažujeme o obslužnosti zejména velkých měst, kterým bychom takto mohli ulevit od exhalací, protože elektrické automobily produkují nulové emise.

V naší nejnovější pobočce v Syrovicích na Moravě jsme již při výstavbě počítali s touto možností a zřídili jsme nabíjecí stanici pro elektrovozy a skútry,“ říká Jan Kodada, obchodní ředitel Gebrüder Weiss v České republice.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno