[quote]Byl zahájen nový globální projekt na pomoc podnikům snižovat emise oxidu uhličitého v logistice jejich dodavatelských řetězců.[/quote]

Projekt LEARN (Logistics Emissions Accounting and Reduction Network), financovaný EU, je veden společností Smart Freight Centre a zahrnuje 13 organizací a průmyslových sdružení. Zahrnuje také globální radu pro emise v logistice (Global Logistics Emissions Council – GLEC), která má také rámec pro snižování emisí uhlíku, do které jsou zařazeny společnosti Hewlett Packard Enterprise, GEODIS, Fret SNCF, DB Schenker, DP-DHL, Intel, HP a Kuehne + Nagel.

„S tím, jak se firmy a země snaží uvést pařížskou dohodu o klimatu do praxe, nákladní doprava a logistika má příležitost prokázat vedoucí postavení,“ říká Sophie Punte, výkonná ředitelka společnosti Smart Freight Centre.

Alan Lewis, ředitel společnosti GLEC a Smart Freight Centre, uvedl:

„Jsme nadšení, že je stále více firem a iniciativ přijímající rámec GLEC. Projekt LEARN půjde ještě o krok dále, aby se snižování emisí v logistice stalo běžnou praxí, stejně jako aby se zvýšilo porozumění dalších významných zainteresovaných stran.“

V rámci projektu doufá v urychlení měření emisí, vykazování a ověřování, s cílem identifikovat opatření ke snížení a sledovat pokrok. Podniky zapojené do projektu budou podporovány „odbornou pomocí, školením, testováním MRV v reálných logistických dodavatelských řetězcích a stanovením výzkumných a politických priorit“.

Zdroj: Logistics & Supply Chain

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno