[quote]Průzkum provedený pro zprávu Smart Label Market agentury MarketsandMarkets ukazuje, že obchod s inteligentními technologiemi poroste o 15 % ročně na cca 10 mld. $ v roce 2020, protože sílí poptávka po sledování zboží, majetku i osob.[/quote]

Oblíbenost inteligentních etiket je dána souběhem jejich schopností identifikovat, nechat se přeprogramovat, spolehlivosti a sledování v reálném čase. Jednou z hlavních příčin vysoké poptávky je celosvětově sílící snaha o zabezpečení proti krádežím. Inteligentní etikety vedle toho dokážou i chránit proti padělání. Jejich největšími odběrateli jsou země Ameriky a Evropy, v růstu tempa se jim vyrovnají Japonsko a Čína.

200 str., podle typu (EAS etikety – Electronic Article Surveillance, RFID etikety, senzorické etikety a ESL – Electronic Shelf Labels), způsobu využití (sledování majetku, zásob, vybavení, IT techniky a elektroniky, dokumentů a záznamů, palet, balíků a zavazadel, zboží podléhajícího rychlé zkáze ad.), oboru (letectví, datová centra a knihovny, potraviny a nápoje, zdravotnictví a farmacie, logistika, výroba a maloobchod), oblasti (Amerika, Evropa, Asie-Oceánie, zbytek světa) s důrazem na velké trhy jako Velká Británie, USA, Švédsko a Francie, profily výrobců (mj. Alien Technology, Avery Dennison, CCL Industries, Checkpoint Systems, Intermec, Invengo Information Technology, Muhlbauer Holding, Sato Holdings, Smartrac, Thin Film Electronics a Zebra Technologies), cena od 4 650 $.

Zdroj: Packaging