[quote]Stalo se již pravidlem, že společnost GO! Express & Logistics každoročně podporuje ty, kteří jsou na pomoc ostatních více, či méně vázaní. Například minulý rok GO! uspořádalo sbírku pro psí útulek v Plzni, kterou podpořily desítky společností z celé ČR. Letos se společnost zaměřila na spolupráci s dílnami ZTP, ve kterých se pro GO! vyráběly ručně zdobené tašky na vína pro klienty.[/quote]

Dílny ZTP mají v databázi cca 450 žadatelů o práci, spolupracují nyní s několika chráněnými dílnami a zaměstnávají ZTP prací na doma. Výrobky vyrábí nebo kompletují zrakově, duševně, tělesně a mentálně postižení a jejich rodiče.

„Žiji se synem sama  v domácnosti. Syn Míša je upoutaný na vozík, není prakticky možné sehnat práci, kterou bych mohla vykonávat z domova a nejednalo by se o brigády. Pamatuji si, jak před čtyřmi lety jsem psala o práci a v té době by mne ani nenapadlo, že díky kompletaci výrobků budu moci synovi věnovat spoustu času, a i přesto budu moci pořídit nový vozík. Proto jsem velmi vděčná za práci, která dělá radost nejen mne, mému synovi, ale doufám, že i Vám,“ říká Míšovo maminka Michaela.

Další maminka Helena dodává: „Byl to pro mne takový vánoční dárek, když mi tenkrát zazvonil telefon a druhém konci zaznělo ‚máme pro Vás práci‘. Nedokážu ani popsat jak jsem ráda za práci, kterou mohu dělat doma, jak byli Vánoce o něco šťastnější než předchozí roky. Jsem moc ráda, že se stále mezi lidmi najdou tací, kteří i přes vlastní problémy myslí na druhé.“

Ve spolupráci s Dílnou ZTP bude společnost GO! pokračovat i v průběhu tohoto roku, a tak může udělat radost jak těm, kteří potřebují pomoct, tak i klientům, kterým takový výrobek udělá radost.

Zdroj: GO!