Domů Zprávy Zajímavosti Guvernérovi hrozí stíhání kvůli zácpě na mostě na Manhattan

Guvernérovi hrozí stíhání kvůli zácpě na mostě na Manhattan

[quote]Guvernér amerického státu New Jersey Chris Christie opět čelí potížím kvůli tři roky staré aféře se záměrným vytvářením zácpy na mostě na newyorský Manhattan. Soud v New Jersey včera totiž nezamítl stížnost jednoho občanského aktivisty na to, že Christie zneužil svých pravomocí. Případ tedy dostane na stůl prokuratura, která rozhodne o případném guvernérově stíhání, napsal list The Wall Street Journal. Christieho mluvčí oznámil, že se guvernér proti rozhodnutí soudu odvolá.[/quote]

Incident se stal v roce 2013. Bylo při něm uzavřeno několik pruhů na rušném mostě George Washingtona, což tisícům lidí zkomplikovalo na několik hodin dopravu.

Christie dlouho trval na tom, že on ani jeho tým neměli se zácpou nic společného, později se ale do médií dostaly e-maily, ve kterých se guvernérova spolupracovnice domlouvá na vyvolání komplikací na mostě s dalším členem úřadu. Christie se pak od případu distancoval a prohlásil, že o ničem nevěděl. Zmíněná dvojice úředníků se z činu zodpovídá před soudem.

Christieho kritici tvrdí, že vyvolání dopravních problémů na jednom z nejrušnějších mostů světa bylo odvetou demokratickému starostovi města Fort Lee Marku Sokolichovi. Údajně za to, že Christieho nepodpořil v kampani za znovuzvolení.

Christie se letos v republikánských primárkách ucházel o status prezidentského kandidáta strany, ze souboje ale odstoupil a nyní hlasitě podporuje vítěze primárek Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno