[quote]Technické služby Hradec Králové chtějí letos opravit desítky úseků silnic a chodníků. K velkým akcím budou patřit například opravy povrchů vozovek v křižovatkách Brněnské a Hradecké ulice, u Tyršova mostu nebo oprava vozovky a chodníků v ulici Prokopa Holého. Celkové náklady by měly dosáhnout 40 milionů korun, což je zhruba stejně jako loni, řekla mluvčí hradecké radnice Magdaléna Vlčková.[/quote]

Technické služby plánují nejvíce oprav na dobu letních prázdnin. „Vliv na dopravu je v tomto období nejmenší, protože vozidel se po městě pohybuje méně. Omezen je provoz městské hromadné dopravy a lidé tráví více času mimo město,“ uvedl vedoucí správy místních komunikací Tomáš Pospíšil.

Opravy čekají například povrch silnice mezi Tyršovým mostem a budovou Českého rozhlasu. „Technické služby také zajistí opravu části staré Brněnské ulice v úseku od světelné křižovatky u rybníka Plachta k ohybu a další části této ulice od křižovatky s Husovou ulicí podél pošty až po přechod u kostela na Novém Hradci Králové,“ uvedla mluvčí.

V ulici Prokopa Holého v úseku mezi ulicemi Jiřího Purkyně a Všehrdova letos stavbaři opraví kanalizaci a poté vozovku a chodníky. „Od loňského podzimu se pracuje také v nedaleké Kalendově ulici v Kuklenách, kde technické služby obnovují chodníky,“ uvedla mluvčí.

Zdroj: ČTK