[quote]Společnost Hapag-Lloyd letos investuje do své kontejnerové flotily. Objednala celkem 5 750 chlazených kontejnerů poslední generace. Tisícovka z nich je vybavena ochrannou atmosférou, která umožňuje přepravovat různé druhy ovoce a zeleniny na delší vzdálenosti, a přitom zachovat konzistentní kvalitu.[/quote]

Kromě zboží citlivého na teplo – jako je například ovoce, zelenina, maso a ryby – Hapag-Lloyd ve speciálních chlazených kontejnerech také přepravuje jiné hodnotné produkty, například léčiva. Plány společnosti volají po nových chladících kontejnerech, které mají být dodány již v říjnu a postupně integrovány do jejich kontejnerové flotily.

Novou zakázku doprovází dodávka pěti nových plavidel 10.500 TEU, která Hapag-Lloyd objednal loni v dubnu. Nové kontejnerové lodě „Valparaíso Express” se v současné době  staví v Jižní Koreji a už jsou naplánovány jejich cesty mezi Jižní Amerikou a Evropou, které začnou koncem letošního roku. Každá z těchto lodí se pyšní vysokou námořnickou kapacitou více než 2100 jednotek.

„Hapag-Lloyd je jedním z největších světových dodavatelů v chladírenském segmentu a lídrem trhu v Jižní Americe,“ říká Anthony J. Firmin, provozní ředitel v Hapag-Lloyd.

„S nově objednanými kontejnery budeme moci i nadále nabízet zákazníkům nejmodernější zařízení, zatímco budeme optimalizovat účinnost naší kontejnerové flotily. Tímto způsobem jsme především optimálně vybaveni pro dopravnu Jižní Ameriky, což je v chladírenském podnikání důležité.“

Hapag-Lloyd už má jednu z největších a nejmodernějších flotil chlazených kontejnerů. Spolu se specialistou na chladící technologie, Carrierem Transicoldem, společnost testuje novou generaci chladícího zařízení. Tato generace používá jako palivo ekologicky šetrný oxid uhličitý, který by v dlouhodobém horizontu mohl nahradit chemická paliva, která jsou v současnosti standardem v tomto odvětví.

Zdroj: eurologport.eu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno