[quote]Skupina HB Reavis Group společně s fondem HB Reavis CE REIF prodali své portfolio logistických center v České republice a na Slovensku o celkové rozloze 132 000 m2. Kupujícím je společnost Macquarie Infrastructure and Real Assets, která je součástí Macquarie Group, jedné z největších skupin působících po celém světě v oblasti investičního bankovnictví a široké škály finančních služeb. Součástí portfolia jsou dva plně pronajaté areály ve vlastnictví HB Reavis Group a dva taktéž stoprocentně pronajaté areály v držení fondu HBR CE REIF.[/quote]

Odprodaný majetek obsahuje multimodální logistický areál v Ostravě o rozloze 14 500 m2 a logistické centrum ve slovenské Rači s plochou 69 500 m2 (obě nemovitosti prodané skupinou HB Reavis Group) i další slovenská logistická centra Svätý Jur v Bratislavě o rozloze 31 500 m2 a Malý Šariš, rozkládající se na ploše 16 500 m2 v Prešově (prodaná fondem HBR CE REIF).

Tato transakce představuje první odprodej majetku vlastněný fondem HB Reavis CE REIF, obsahujícím komerční nemovitosti v hodnotě 175 milionů eur, které v zastoupení institucionálních investorů a investorů s vysokým čistým jměním spravuje management HB Reavis Investment, prodloužená ruka správy investic skupiny HB Reavis. Fond získal tento majetek na počátku své existence v roce 2011 a má v plánu využít kapitál z této transakce spolu s nedávno získaným vlastním kapitálem k zakoupení dalších aktiv ve střední Evropě.

„Úspěšné odprodání portfolia kvalitních, stoprocentně pronajatých průmyslových nemovitostí jednomu z nejlepších mezinárodních investorů v této oblasti odráží nejen vysokou kvalitu těchto aktiv, ale je zároveň úspěchem naší strategie v oblasti správy majetku. Tato logistická centra mají dobré předpoklady poskytovat novým majitelů příležitost k neustálému růstu a nám tato transakce umožní soustředit se na klíčový segment administrativních a maloobchodních nemovitostí a přetavit tak nově získaný kapitál do nových příležitostí,“ uvedl Marian Herman, finanční ředitel HB Reavis. 

Peter Grančič, ředitel fondu HBR CE REIF, dodal: “Jde o první úspěšný odprodej, který HB REAVIS CE REIF uskutečnil od svého založení v roce 2011. Potvrzuje kvalitu majetku obsaženého v portfoliu fondu i hodnotu, kterou tým investičního managementu generuje jeho investorům. Tato transakce zároveň dláždí cestu k dalšímu rozšiřování portfolia po celé střední Evropě.“

Zdroj: HB Reavis

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno