[quote]Členka dozorčí rady společnosti Gebrüder Weiss přebírá ocenění na Spolkovém ministerstvu dopravy za potlesku 150 čestných hostů.[/quote]

Dne 25. listopadu se Heidi Senger-Weiss, členka dozorčí rady a akcionářka mezinárodní přepravní a logistické společnosti Gebrüder Weiss, stala první ženou, jež byla uvedena do pantheonu logistiky. Celkem 150 čestných hostů ze světa politiky, vědy, průmyslu i médií přijalo pozvání Logistické síně slávy, aby společně oslavilo úspěchy této inspirativní podnikatelky v historickém sále Ericha Klausenera v budově Spolkového ministerstva dopravy v Berlíně. Certifikát ze skla a kovu předala státní tajemnice Spolkového ministerstva dopravy a digitální infrastruktury a poslankyně Spolkového sněmu SRN Dorothee Bär.

Velká dáma logistiky

Paul Senger-Weiss pronesl dojemnou blahopřejnou řeč na počest uvedení své manželky do Síně slávy logistiky. Popsal ji jako podnikatelku veskrze zaměřenou na rodinu, která vždy myslela na další generace a nikdy nereagovala ukvapeně na čtvrtletní finanční výsledky. Zdůraznil, jak převzala regionální speditérskou firmu existující po patnáct generací a jak ji ve spolupráci se svým týmem úspěšně proměnila v mezinárodní přepravní společnost.

„Díky svým odborným znalostem i osobnímu nasazení se mé manželce podařilo naplňovat poslání společnosti Gebrüder Weiss i celého logistického sektoru a posilovat tak jejich klíčové postavení ve společnosti i průmyslu. Bez ohledu na pracovní úspěchy vždy stála oběma nohama pevně na zemi a vždy si byla vědoma nároků, jež na ni kladlo její druhé životní povolání matky tří dětí,“ zdůraznil Paul Senger-Weiss ve svém proslovu.

Se slovy pocty v rámci zajímavého programu rovněž vystoupili kolegové z oboru i přátelé, včetně jednatele společnosti Hellmann Worldwide Logistics Klause Hellmanna a generálního ředitele společnosti Gebrüder Weiss Wolfganga Niessnera. Heidi Senger-Weiss se stala 19. členem mezinárodního logistického pantheonu. Byla vybrána v září mezinárodní odbornou porotou tvořenou 31 zástupci ze sedmi zemí. Mezi členy Logistické síně slávy patří logistický podnikatel a mecenáš Klaus-Michael Kühne, průkopníci smluvní logistiky Heinz Fiege a Hugo Fiege, jakož i dlouholetý předseda Spolkového svazu nákladní dopravy, logistiky a odpadového hospodářství BGL Hermann Grewer.

Logistická síň slávy je iniciativou, jež je podporována Spolkovým ministerstvem dopravy, sdruženími a svazy působícími v příslušných sektorech, médii i samotnými firmami, včetně přístavu v Duisburgu (duisport), logistickou pojišťovnou Kravag, společností Fahrzeugwerk Bernard Krone a poskytovatelem intralogistických služeb, společností Still. Pro další informace a fotografie navštivte: www.logisticshalloffame.net.

Zdroj: Gebrüder Weiss