[quote]Společnost Shoei si svou reputaci vybudovala právě na technologicky velmi pokročilých helmách pro motorkáře. Její nejnovější vlajkový model, X-Spirit III, samozřejmě není výjimkou. Nová helma je oproti předchozímu modelu bezpečnější, pohodlnější a nabízí lepší aerodynamické vlastnosti.[/quote]

Společnost uvedla tuto helmu na severoamerický trh pod názvem X-Fourteen, ale pro evropský trh zvolila název X-Spirit III.

X-Spirit III disponuje jedinečnými designovými prvky, které zlepšují její aerodynamické vlastnosti. Klíčovým prvkem je patentní zadní stabilizační systém, který se skládá z několika zadních klapek, které mohou být nahrazeny libovolnými menšími kusy, které majiteli umožní si helmu přizpůsobit podle svých požadavků a potřeb.

Výsledky testů ukazují na to, že zadní stabilizační systém ve srovnání se staršími modely řady X snižuje vztlak o 3 % a odpor o 10 % účinněji. Testy též prokázaly, že dochází až k 50% redukci pohybu a třepání helmy při vysokých rychlostech.

Designéři též vzali v úvahu, že si závodníci pro lepší vidění v ostrých úhlech upravují polohu helmy. Shoei do helmy zabudoval nastavitelný středový blok, který poskytuje 4 různé stupně nastavení a vychýlení vůči základní poloze. Závodníci mají tak více prostoru u krku a mnohem širší zorné pole v ostrých úhlech.

Komfort a zároveň větrání zajišťuje šest otvorů, kterými vzduch proudí dovnitř a stejný počet otvorů, kterými proudí ven, a také prvek chlazení tváří, který odvádí více vzduchu právě do této obličejové části. Čelo, zadní, boční a krční část jsou odnímatelné, takže se dají nejen dobře nastavovat, ale též čistit.

Společnost uvádí, že se na vývoji této helmy podíleli špičkoví závodníci Marc Marquez a Bradley Smith. Přestože žádný z jezdců, který bude ochoten zaplatit za tuto helmu kolem v přepočtu 23 000 Kč, zřejmě nikdy nedosáhne takové úrovně jako výše jmenovaní, bude v pohodlí a bezpečí stejně jako oni.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno