[quote]Hlinecká radnice plánuje výstavbu přestupního terminálu u vlakového nádraží. Současná autobusová stání potřebám cestujících nevyhovují. Autobusy by se měly přesunout o něco dál směrem k areálu bývalého podniku ČSAD, dnes zčásti zarostlého náletovou zelení a zčásti využívaného pro parkování, řekl starosta Miroslav Krčil (ČSSD).[/quote]

„Přestupní terminál v sobě bude zahrnovat autobusové nádraží. Veškerá stanoviště autobusů bychom z oblasti přednádraží a Wilsonovy ulice dostali do tohoto prostoru,“ uvedl Krčil. Součástí projektu bude i nové parkoviště pro 80 automobilů.

V budoucnu chce Hlinsko také upravit celý prostor před železničním nádražím.

„Když už tam nebudou autobusy, plánujeme řešit i tuto lokalitu mezi poliklinikou a nádražím.“

Město si již nechalo zpracovat studii terminálu a vybírá projekční kancelář. Na stavbu chce získat dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. Náklady Krčil předběžně odhaduje na 30 až 40 milionů korun, stavět by se mohlo příští rok.

Přestupní terminály mezi železniční a autobusovou dopravou chystají i další města v Pardubickém kraji. Největší bude v Pardubicích, skromnější například ve Svitavách, v Přelouči na Pardubicku nebo Moravské Třebové na Svitavsku. V minulosti vybudovala velkorysý terminál s podzemním parkovištěm Česká Třebová za 330 milionů korun, z toho 173 milionů korun získala z evropských dotací.

Zdroj: ČTK