[quote]Přestavba autobusového nádraží v Holešově na Kroměřížsku na dopravní terminál začne na začátku příštího roku. Stavbaři by se na místě měli objevit v únoru nebo v březnu. Odhadované náklady činí 28 milionů korun. Až 90 procent z nich by měla zaplatit dotace od ministerstva dopravy, zbývající část uhradí město ze svého rozpočtu. ČTK to dnes řekl holešovský starosta Rudolf Seifert.[/quote]

„Příprava oprav autobusového nádraží je ve finální fázi. Je zadáno zadávací řízení na dodavatele stavby,“ uvedl starosta Seifert.

Rekonstrukce podle něj potrvá přibližně půl roku. Po tuto dobu stavba omezí autobusovou a částečně i vlakovou dopravu. Průjezd k sousednímu vlakovému nádraží ale zůstane zachován.

Radnice nyní podle Seiferta připravuje dohodu s kroměřížským autobusovým dopravcem Krodos Bus a Ředitelstvím silnic Zlínského kraje. Na jejím základě by se měly po dobu stavby přesunout autobusové zastávky ve směru na Kroměříž, ale také na Zlín, Bystřici pod Hostýnem a do okolních obcí, k budově gymnázia na Palackého ulici.

Po úpravách vznikne dopravní terminál, který propojí autobusové a vlakové nádraží. Sníží se počet nástupišť, která budou nově zastřešena. Přibudou také parkovací místa pro osobní vozidla a stání pro cyklisty. Město nyní podle starosty navíc vážně zvažuje, že se souběžně s přestavbou nádraží pustí také do úprav křižovatky u gymnázia, kde má vzniknout kruhový objezd. Jasno by mělo být v nejbližších týdnech.

Z měst ve Zlínském kraji již má dopravní terminál například Bystřice pod Hostýnem. Uherský Brod otevřel loni v dubnu dopravní terminál, který propojuje autobusovou, železniční, městskou hromadnou, osobní automobilovou i pěší dopravu. Modernizace vlakového a autobusového nádraží se připravuje také v krajském Zlíně, Vsetíně nebo Valašském Meziříčí.

Zdroj: ČTK