[quote]Práce na třetím patře křižovatky v Opatovicích nad Labem na Pardubicku se chýlí k závěru. Stavební firma by měla předat hotové dílo před Vánocemi, stavbyvedoucí společnosti Skanska František Groulík. Horní patro zůstane zatím zavřené, jednou na něj naváže budoucí rychlostní komunikace R35.[/quote]

„Čekají nás jen dokončovací práce, montáže zábradlí, svodidel, drobné asfaltářské práce, napojení rondelu. Termín do konce roku by neměl ohrožený,“ řekl Groulík.

Zhruba příští týden musí stavebníci zavřít silnici I/37, krátký úsek, který vede pod mostem. Dělníci budou demontovat konstrukci, která sloužila k ochraně silnice při stavbě estakády. Potrvá to asi týden a bude to poslední větší dopravní omezení během stavby, dodal Groulík.

Stavba se obnovila téměř po třech letech předloni v červnu. Práce na mostní estakádě za téměř dvě miliardy korun byly přerušeny v létě 2010 kvůli nedostatku peněz. Estakáda měří téměř kilometr. Od roku 2009 v Opatovicích stojí dvouúrovňová křižovatka (přízemí a patro).

Na třetí patro naváže rychlostní komunikace, která se má stát klíčovou spojnicí z Čech na Moravu a alternativou přetížené D1. Silničáři ji připravují v úsecích Opatovice – Časy a Časy – Ostrov. S obcí Časy se ještě nedomluvili na odkupu pozemků, jednání by se mohli završit do konce roku.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno