Zdroj: www.pixabay.com

[quote]Nízkonákladová letecká společnost easyJet docílila v prvním pololetí fiskálního roku (do 31. března) zvýšení celkových příjmů o 3,2 procenta na 1,8 milionu liber (56 milionů Kč), v důsledku slabé libry a pozdějšího termínu letošních Velikonoc však zaznamenala oproti očekávání větší ztrátu.[/quote]

Ztráta aerolinek před zdaněním bez mimořádných položek v prvním fiskálním pololetí činila 212 milionů liber, zatímco analytici odhadovali 195,75 milionu, uvedla poradenská firma Thomson Reuters. Na vrub „přesunu“ Velikonoc do druhého pololetí z této sumy připadá odhadem 45 milionů, negativním měnovým vlivům lze přičíst 85 milionů liber. Celková ztráta před zdaněním činila 236 milionů liber. Příjmy společnosti s růstem o 3,2 procenta na 1,8 milionu liber očekávání splnily.

EasyJet, která je druhou největší nízkonákladovou leteckou společností v Evropě po irské Ryanair, předpokládá, že roční cíle splní, neboť cenové tlaky v sektoru se začínají stabilizovat. Jak oznámila šéfka společnosti Carolyn McCallová, rezervace na léto jsou lepší než ve stejném období loni a spokojená je i s vývojem nákladovosti, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: ČTK