[quote]Královéhradecký kraj by měl letos dostat od Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) na opravy silnic asi 200 milionů korun. K tomu by měl dalších 100 milionů přidat z vlastních zdrojů. Rada kraje v pondělí schválila seznam oprav 21 silnic druhé a třetí třídy, na které chce dotace použít. Předpokládaná hodnota všech staveb je 334 milionů korun, přesná částka bude známá až po soutěžích na dodavatele, řekl hejtman Lubomír Franc (ČSSD).[/quote]

SFDI má letos na opravy silnic v krajích rozdělit tři miliardy korun. Dělit se budou podle podílu krajů na celkové délce silnic druhé a třetí třídy v ČR. Hradecký kraj spravuje takových silnic 3300 kilometrů. Kraj nyní podá na SFDI žádosti o financování 18 oprav za předpokládaných 291 milionů korun. Zbývající tři opravy si zatím nechá v takzvaném zásobníku pro dodatečné zařazení do programu podpory ze SFDI.

Předpokládanou nejnákladnější opravou bude první etapa rekonstrukce silnice třetí třídy ze Dvora Králové nad Labem do Bílé Třemešné kolem zoologické zahrady asi za 49 milionů korun. Téměř 30 milionů korun by měla stát oprava průtahu Českým Meziříčím. Přes 20 milionů korun by měly stát opravy silnic z Pecky do Borovnice, z obce Lokot do Lipovky, v Malšově Lhotě u Hradce Králové a v Popovicích na Jičínsku.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno