Zdroj: Freeimages.com

[quote]Skibus hradeckého dopravního podniku na trase Hradec Králové – Deštné v Orlických horách na Rychnovsku by měl začít jezdit už tuto sobotu. Přímý spoj bez zastávek s odjezdy z hradeckého terminálu hromadné dopravy v 7:40 bude končit pod sjezdovkami lyžařského střediska. Držitelé městské karty zaplatí za jízdenku zhruba o 20 procent méně. Další slevu dostanou cestující na skipasy v horském středisku. ČTK o tom informoval mluvčí magistrátu Petr Vinklář.[/quote]

,,Podle sněhových podmínek bude provoz linky zahájen v sobotu 16. prosince a potrvá až do neděle 25. března,“ uvedl Vinklář.

Při předložení jízdenky ze skibusu poskytuje Skicentrum Deštné desetiprocentní slevu z celodenní permanentky v hodnotě 490 korun a čtyřhodinové jízdenky za 390 korun.

Skibus pojede každý víkend a navíc také denně 25. prosince až 1. ledna, o pololetních prázdninách v pátek 2. února a i v době jarních prázdnin okresu Hradec Králové od 19. do 25. února.

František Meduna z hradeckého dopravního podniku uvedl, že jízdné bude možné platit jak v hotovosti, tak městskou kartou. Úhrada městskou kartou bude zvýhodněná. Lyže odveze autobus zdarma.

,,Jednosměrné jízdné na trase Hradec Králové – Deštné a opačně bude stát 70 korun při platbě v hotovosti, zpáteční vyjde na 130 korun. Při použití městské karty cestující zaplatí 55 korun, za zpáteční 105 korun,“ uvedl Meduna.

Skibus bude mít v Hradci několik zastávek. Vyjede v 7:15 ze zastávky Podzámčí, v 7:20 bude na Benešově třídě, o pět minut později zastaví u Hotelu Garni, v 7:40 bude možné přistoupit na terminálu u nádraží, v 7:50 u Adalbertina a v 8:00 u hotelu Alessandria. Po příjezdu do Deštného v 9:00 si cestující budou moci nechat zavazadla v autobuse.

,,Po dohodě s řidičem je možné si ve skibusu během dne také odpočinout či vyměnit věci,“ dodal Meduna.

Zpět do Hradce skibus odjede v 16:15. Aktuální informace a podrobnosti o jízdním řádu jsou na webu dopravního podniku www.dpmhk.cz.

Zimní sezona v Deštném v Orlických horách by měla začít o víkendu. V Orlických horách se už lyžuje ve skiareálu v Říčkách. Na hřebenech Orlických hor leží kolem půl metru sněhu.

Zdroj: ČTK