[quote]Olomoucká radnice nechá na lidnatém sídlišti Nové Sady vybudovat další nová parkovací stání, která vzniknou na místě dětského hřiště. Na sídlišti je dlouhodobě nedostatek parkovacích míst a řidiči často nemají kde zaparkovat.[/quote]

Celkem 16 parkovacích stání vznikne v místě nevyužívaného betonového hřiště. Kvůli vjezdu na nové parkoviště však bude nutné tři stávající místa zrušit. Výsledkem tedy bude navýšení kapacity o 13 parkovacích stání,“ sdělil primátorův náměstek Filip Žáček.

Stavební práce začaly tento týden a potrvají do konce června. Náklady na vybudování parkoviště a předláždění přilehlého chodníku Žáček odhadl na půl milionu korun.

Zvýšení počtu parkovacích míst podle Žáčka požadovali místní lidé, kteří pro novou parkovací plochu navrhli málo využívané hřiště u jednoho z panelových domů. Záměr podpořila i komise městské části. Děti mohou využívat nová hřiště v okolí.

Na sídlišti Nové Sady vznikly už loni čtyři desítky nových parkovacích míst za tři miliony korun. Situace s parkováním se zlepšila, odpoledne ale bývají parkoviště na sídlišti často zaplněna do posledního místa.

Radnice se snaží zvyšovat počet parkovacích míst hlavně na sídlištích, která byla postavena v době, kdy v ulicích jezdilo mnohem méně automobilů. Pět desítek nových parkovacích míst vznikne letos díky stavebním úpravám na sídlišti Lazce v Olomouci. Vybudování 47 nových parkovacích stání přijde na 1,7 milionu korun.

Letos chce radnice vybudovat další parkovací místa v ulicích Werichova, Za Vodojemem a v okolí Tererova náměstí.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno