[quote]Přestože ještě chvíli potrvá, než bude projekt Hyperloop dotažen do úplného konce a než ho uvidíme v akci, mezinárodní instance se již nyní inspirují přepravním systémem budoucnosti Elona Muska. Rusko podle tamních médií zvažuje podobný projekt na principu Hyperloop, který by měl propojovat zemi od severu k jihu a od východu k západu.[/quote]

Podle místního zpravodajského serveru RBC by první část tohoto systému propojovala přístavy v Baltském moři s terminály v Moskvě. Druhá část by spojila Moskvu s Petrohradem a dosahovala by místy délky až 700 km.

„Náklady na tento projekt by v západních měřítkách činily kolem 21 mld. USD, na naše poměry se jedná o poloviční částku, tedy 12 – 13 mld. USD,“ vyjádřil se Anatolij Zajcev, šéf Petrohradského centra pro vývoj inovací v železniční dopravě, pro RBC.

Ruský ministr dopravy Maxim Sokolov se vyjádřil, že je Rusko připraveno na vybudování vysokorychlostního dopravního systému.

„Pravděpodobně žádná jiná země není na implementaci tohoto projektu připravena tak jako Rusko,“ řekl ministr. „Co se projektu Hyperloop týče, již velmi dlouho pracujeme na něčem podobném. Máme v souvislosti s tímto očekávat ještě nějaké další kroky? V zásadě ano, naše strategie v oboru dopravy do roku 2030 odráží obrovský vývoj ve sféře dopravy, včetně nových dopravních prostředků.“

Zdroj: gizmag.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno