[quote]Dnes posnídáme s jednatelem společnosti Reliant s.r.o. Ing. Miroslavem Rumlerem. Společnost Reliant je především poradenskou a vzdělávací společností, která svým klientům nabízí kvalitní a odbornou péči na míru. Pořádá odborné akce také na mezinárodní úrovni. Společnost Reliant vydává odborný měsíčník Logistic NEWS a úzce spolupracuje se zpravodajským portálem eLogistika.info.[/quote]

V dnešním rozhovoru se dozvíme, jak se společnosti dařilo v uplynulém roce a jakých úspěchů dosáhla. Ohlédneme se též za loňským premiérovým ročníkem Dne české logistiky a dozvíme se, na co se budeme moci těšit letos, a to nejen v rámci Dne české logistiky. Podíváme se totiž i na Slovensko, kde se letos koná 1. ročník konference SpeedCHAIN Slovakia. Na závěr nám pan Rumler prozradí, co ho na logistice nejvíce baví.

Jak se společnosti Reliant dařilo v roce 2015? Jaké úspěchy či neúspěchy zaznamenala?

Uplynulý rok pro nás byl rozhodně rokem úspěšným, protože se podařilo realizovat všechno, co jsme si na jeho začátku předsevzali a navíc se objevila i celá řada nových příležitostí a projektů, do kterých jsme se mohli pustit. Také jsme oslavili jubilejní desátý ročník mezinárodní logistické konference SpeedCHAIN, která ve všech relevantních parametrech předčila všechny ročníky předcházející.

V loňském roce se uskutečnil historicky první Den české logistiky, který přesto, že jde o akci České logistické asociace, nese rukopis skupiny Reliant. Jak se vydařil? Na co se můžeme těšit letos?

Máte pravdu. Česká logistická asociace se loni jako první mezi zeměmi střední a východní Evropy připojila k iniciativě Evropské logistické asociace pod názvem European Supply Chain Day a rozhodla se založit tradici výročního Dne české logistiky. Volba padla na formát logistického veletrhu, který umožní pravidelné setkávání široké logistické veřejnosti s poskytovateli smluvní logistiky, dodavateli technologií, systémů, materiálu, finančních a pojišťovacích služeb a celé řady dalších produktů, které umožňují hranice možností postupně posouvat stále dál. My jsme velmi rádi za možnost aktivní spolupráce na tomto projektu, který se již v prvním ročníku ukázal být velkým úspěchem nejen ve smyslu více než dvojnásobné účasti oproti našemu očekávání, ale zejména kvalitou programu, o které svědčí především hodnocení vystavovatelů, speakerů i účastníků z řad odborné logistické veřejnosti.

Letošní druhý ročník Dne české logistiky přinese nové místo konání veletrhu, kterým je retailová pasáž hotelu Courtyard by Marriott Prague Airport na pražském letišti Václava Havla. Podobně jako vloni i letos jde o velmi atraktivní výzvu koncipovat celou akci naprosto netradičně a využít možností, který tento atypický prostor nabízí. Cílem je nabídnout všem zúčastněným atraktivní témata a prostor pro odbornou diskuzi i profesní networking při zachování unikátního charakteru veletržní kompozice celé akce. Věřím tedy, že i letos máme účastníkům co nabídnout a tempo, jakým se množí účastnické registrace, svědčí o velkém očekávání odborné veřejnosti. Těšíme se se všemi na viděnou 21. 4. v retailové pasáži hotelu Marriott Prague Airport.

V květnu se koná 1. ročník mezinárodní konference SpeedCHAIN na Slovensku. Co mohou účastníci od akce odvozené z tradiční konference v Břevnovském klášteře očekávat?

Celý projekt SpeedCHAIN Slovakia má původ ve SpeedCHAINu českém, ale smyslem není na Slovensku představit pouhý klon této úspěšné konference. Samozřejmě budeme čerpat ze zkušeností, které jsme získávali dlouhá léta na českém trhu, ale máme za sebou i menší projekty na Slovensku, kde jsme si tamní trh dostatečně otestovali. Konference se bude konat v hotelu Zochova chata v Modre v atraktivním prostředí předhůří Bílých Karpat nedaleko Bratislavy a nabídne jak přednášky věnované strategii rozvoje slovenské logistiky, tak i témata z oblasti logistické praxe, panelové diskuze, večerní společenský program i doprovodný golfový turnaj. A co lze očekávat? Kromě komplexního programu, který je již dnes k dispozici na stránkách konference www.speedchain.sk, bude 19. a 20. května hotel Zochova chata dějištěm akce, která jako první nabídne unikátní setkání logistických odborníků napříč jednotlivými obory slovenské ekonomiky – od potravinářství přes chemický, elektrotechnický a automobilový průmysl až k dopravě a moderní logistice, která je motorem celého slovenského hospodářství. Vše včetně úrovně jednotlivých partnerů i množství potvrzených účastnických registrací nasvědčuje tomu, že již první ročník SpeedCHAINu Slovakia přivede do sálů atraktivního hotelu Zochova chata minimálně 200 logistických profesionálů. Věřím proto, že to bude důstojný začátek dlouhé a úspěšné tradice podobné té, kterou se dnes může pyšnit český SpeedCHAIN.

logistic 246

Jaké další akce chystáte na rok 2016?

Rok 2016 je pro Reliant GROUP, stejně jako roky předcházející, nabitý celou řadou akcí různého druhu i velikosti. Z těch, které již letos proběhly, bych jmenoval například velmi úspěšný projekt konference SATUM, který naplnil historické prostory zámku v Třešti. Naopak před námi jsou kromě druhého ročníku Dne české logistiky a SpeedCHAINu Slovakia například již šestý ročník atraktivní networkingové akce Drive4LIFE, kterou na počátku června pořádáme ve spolupráci s několika významnými partnery na mosteckém polygonu, ale i tři další odborné workshopy věnované aktuálním tématům z prostředí dodavatelského řetězce, které připravujeme pro letošní podzim a další pravidelná setkání Reliant Expertního Klubu zasazená pokaždé do jiného prostředí. Hlavní akcí celé letošní sezóny je ale samozřejmě mezinárodní logistická konference SpeedCHAIN 2016, která se bude konat 3. a 4. 11. tradičně v prostorách pražského Břevnovského kláštera. Přestože do termínu konání konference zbývá ještě celých sedm měsíců, odborný program je již zcela zaplněn a my se můžeme důsledně věnovat organizačním záležitostem, které samy o sobě představují při očekávaných téměř sedmi stech účastníků komplexní logistický projekt. I proto jsme velmi rádi, že partnery letošního ročníku jsou silné a úspěšné firmy, o jejichž technologie a zkušenosti se v jednotlivých přípravných aktivitách můžeme opřít.

Logistika je velice rozmanitý obor. Co vás na logistice nejvíce baví?

Myslím, že je to právě ta rozmanitost a pestrost na straně jedné a na straně druhé příležitost zkušenost získanou v jednom oboru úspěšně aplikovat v oboru jiném. Pracujete-li v logistice, dříve nebo později zjistíte, že většina konceptů implementovaných do unikátního prostředí je s nezbytnými modifikacemi použitelná hned v několika dalších a mnohdy zcela odlišných prostředích. Logistika je velká výzva a globalizace jen eskalovala její význam pro rozvoj světové ekonomiky. Být u toho je opravdu velký adrenalin…