[quote]Správný fleet management neboli správa firemního vozového parku může někdy rozhodnout o konkurenceschopnosti společnosti.  Vyplatí se proto věnovat mu značnou pozornost. Jednou z hlavních otázek je, zda si auta koupit za hotové či pronajmout na operativní leasing. Druhá možnost je stále populárnější.[/quote]

Nelze obecně říci, jak správně provozovat vozový park firmy. Každé společnosti je nutné ušít řešení na míru. Základem je pečlivá analýza firemních potřeb a plánů. S tím může managementu pomoci profesionální firma, jež díky svým zkušenostem dokáže rychle vybrat nejefektivnější řešení. Lze jí také svěřit celý proces fleet managementu. Tzv. outsourcing je v cizině zcela standardní metodou fleet managementu. A že je při správě vozového parku řešením funkčním a atraktivním, dokazuje také rostoucí počet vozů provozovaných v režimu operativního leasingu.

Operativní leasing je obdoba klasického leasingu – základní rozdíl je v tom, že po skončení smlouvy zůstane vozidlo majetkem leasingové společnosti. Měsíční splátku především tvoří rozpočítaný rozdíl mezi pořizovací a zůstatkovou hodnotou vozidla. Provozovatel pouze platí splátku (a samozřejmě palivo), jinak se o nic nestará. Povinné ručení, havarijní pojištění, servisní prohlídky, případně zapůjčení náhradního vozu, ale také dálniční známka, zimní i letní pneumatiky a jejich přezutí – to vše je starost pronajímatele. A navíc celá splátka je pro provozovatele daňově odpočitatelnou položkou.

Ušetřit finanční prostředky pomůže také sjednocení vozového parku pod jednu značku. Tak lze dosáhnout velkých úspor nejen při pořizování (množstevní sleva při nákupu více vozů), ale i při provozu (množstevní slevy na servisní práce v autoservisu jedné značky). Navíc tento krok vylepší image firmy. Je třeba myslet i na to, že vozový park firmu reprezentuje!

Například Auto Palace Butovice, významný hráč na našem automobilovém trhu, je schopen realizovat velké fleetové obchody i stovek vozů značky Hyundai. Nabízí výhodné podmínky při nákupu, kvalitní záruční i pozáruční servis (autorizované servisní středisko je vybavené nejmodernější opravárenskou a diagnostickou technologií), ale i doplňkové služby jako např. pick-up na adrese klienta a bezkontaktní příjem vozu. Automobily lze financovat úvěrem, klasickým i operativním leasingem. Ve spolupráci s předními pojišťovnami zajistí Auto Palace Butovice v případě havárie kompletní likvidaci škodní události, doporučí nejvýhodnější řešení opravy vozidla a zapůjčí náhradní vozidlo.

Více informací na http://butovice.hyundai.cz/pro-firmy/fleetovy-prodej

Zdroj: Auto Palace Butovice

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno