[quote]V Blansku měla být v neděli po sedmi měsících prací dokončena rekonstrukce silničního průtahu městem za 70 milionů korun. Dodavatel stavby, jimž je společnost Imos Brno, ale práce nestihl. Předpokládá, že první auta projedou po průtahu až 16. listopadu.[/quote]

Firma zpoždění odůvodňuje nečekanými problémy při stavbě. Radní jsou ale nespokojeni a budou žádat po Imosu Brno penále, což představuje 18.000 korun za každý den, kdy nebude průtah i s chodníky v provozu, řekl blanenský starosta Ivo Polák (ČSSD). Firma pochybení odmítá. Z 2,5 kilometrového průtahu jsou průjezdné dvě třetiny cesty.

Původně měl být silniční průtah městem zrekonstruovaný do 1. října. Zpoždění způsobily nečekané potíže se stavbou vodovodu pod silnicí a také špatným podložím, řekl Lukáš Zoba z vedení Imosu. Společnost dostala odklad až do 1. listopadu.

Následně ale stavební firma zjistila, že ani tento nově získaný čas jí nebude stačit a požádala o další odklad pro dokončení stavby, a to do 16. listopadu. Silnice je krajská a je tedy v majetku jihomoravské správy a údržby silnic. Ta povolila odklad pro dokončení průtahu do 16. listopadu. Jenže Imos Brno zároveň opravuje chodníky podél průtahu, které patří Blansku a tamní radnice se zpožděním prací na chodnících nesouhlasí.

„Pro nás znamená odklad velké potíže. Průtahem denně projede 10.000 aut. Zácpy po objízdné trase vedoucí centrem města budou pokračovat. Tyto komunikace nyní ničí nákladní auta. Lidé jsou nespokojeni, že již vše není hotovo,“ doplnil Polák.

Projekt rekonstrukce silničního průtahu městem zahrnuje pokládku nového asfaltu, stavbu nové okružní křižovatky, opravu chodníků i veřejného osvětlení. U průtahu stojí pět supermarketů, tři benzinové stanice, obchody a restaurace.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno