[quote]Mikroelektronické senzorové systémy na tenkých fóliích nabízejí nová použití k propojování inteligentních výrobních zařízení pro průmysl budoucnosti „Industrie 4.0“. Vzdálené sledování a řízení v provozním prostředí je možné prostřednictvím tzv. etiket systému Smart-Sensor-Systems.[/quote]

V rámci výzkumného projektu ParsiFAl 4.0 vyvíjí Festo s kooperačními partnery z průmyslu a výzkumu nové senzory a elektroniku na tenkých fóliích. Pneumatické impulzy, ale také obaly, mohou pomocí inteligentních senzorů shromažďovat informace o jednotlivých procesech, vyhodnocovat je a vyměňovat. Tím se mohou výrobní a logistické procesy optimalizovat a přizpůsobovat. Stroje, které komunikují nezávisle – to je vize továrny budoucnosti. Za tímto účelem budou výrobní zařízení muset být digitálně propojené.

Na projektu ParsiFAl 4.0, financovaném spolkovým ministerstvem školství a výzkumu, pracuje několik kooperačních partnerů s podporou promotora VDI/VDE-IT. Cílem je vyvinout elektronické systémy na tenkých fóliích, tzv. Smart-Sensor-Systems tzv. S3 etikety, které ponesou mikro kontroléry, tenké displeje, integrovaná komunikační rozhraní a senzory. S3 etikety by byly aplikovány v podobě tenkých pásků a data by byla bezdrátově předávána do vhodných kontrolních systémů. S3 etikety se uplatní při automatizaci výroby, v obalové technice, v přepravě a logistice.

Zdroj: Packaging

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno