[quote]V poslední době se setkáváme s mnohými pokusy o vytvoření inteligentní schránky. Čím dál častěji nakupujeme po internetu. Narůstá nejen počet zásilek, ale také jejich velikost – a některé balíčky je pro klasické schránky nemožné pojmout. Jedna americká společnost se rozhodla tento problém vyřešit a přišla s inteligentním kontejnerem, do kterého se s přehledem vejdou i velké balíky. Navíc vám může pomoci i s jejich vracením.[/quote]

uCella je štíhlý box o rozměrech 55 x 62 x 10 cm a ke stěně si ho můžete s přehledem přidělat sami. Je vybavený Wi-Fi a aplikací. Systém je synchronizován s populárními e-mailovými službami jako Gmail, Hotmail a Yahoo a stahuje odsud čísla zásilek. Když doručovatel dorazí s balíkem, naskenuje čárový kód obsahující specifické číslo zásilky a pak otevře schránku. A to všechno s pomocí 5MPx kamery a 4palcového dotykového displeje, které jsou zabudované v jednotce.

Tehdy se uCella přemění ve větší kontejner o rozměrech 55 x 110 x 51 cm, aby pojala větší balík. Aplikace pak upozorní uživatele, že balíček právě dorazil, společně s fotografií doručovatele. Uživatel si pak bude moci vyzvednout balíček tak, že naskenuje svůj originální QR kód.

Hlavním účelem schránky uCella je zajištění příchozích zásilek, ale nabízí také další vychytávky. Díky zabudovanému mikrofonu bude moci doručovatel zanechat uživateli hlasovou zprávu, která se pak uživateli odešle na jeho telefon. uCella též může uživateli značně usnadnit vracení zásilek. Uživatel nechá balíček ve schránce, prostřednictvím aplikace odešle žádost, která upozorní dopravce, a ten dostane instrukce, jak se zařízením manipulovat, aby mohl balíček vyzvednout.

Prostřednictvím aplikace může uživatel sledovat zásilky na mapě a také stav vyjímatelné lithiové baterie, která vydrží nabitá až 30 dní běžného provozu. uCella disponuje ještě jednou zabudovanou baterií, která zařízení udržuje v provozu, zatímco se vyjímatelná baterie nabíjí. Zařízení je odolné vůči vodě, prachu a slunečnímu záření a jeho externí schránka je vyrobená z materiálů používaných armádou, takže se jen tak snadno neponičí.

Momentálně probíhá na Indiegogo kampaň na podporu komerční výroby. Cena v současnosti činí 129 USD (3 300 Kč), a pokud půjde vše podle plánu, pak se první schránka dostane ke svému majiteli v březnu příštího roku.

[images type=“carousel“ cols=“four“ lightbox=“true“]
[image link=“20866″ image=“20866″]
[image link=“20867″ image=“20867″]
[image link=“20868″ image=“20868″]
[image link=“20869″ image=“20869″]
[image link=“20870″ image=“20870″]
[image link=“20871″ image=“20871″]
[image link=“20872″ image=“20872″]
[image link=“20873″ image=“20873″]
[/images]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno