Zdroj: GŘ KPP

[quote]Interiér souprav pendolino zmodernizuje bez výběrového řízení dceřiná společnost Českých drah DPOV (Dílny pro opravy vozidel). Rychlovlaky dostanou nová sedadla, vizuální informační systém, dětské kino, nové obložení stěn a zmodernizováno bude i WC. Změna se bude týkat všech sedmi souprav pendolino, uvedly včera v tiskové zprávě České dráhy. Cenu zakázky společnost neuvedla.[/quote]

Pendolina jezdí 12 let, a je proto třeba jejich interiér a vybavení omladit.

„Zcela chybí například vizuální informační systém pro cestující, který je dnes v moderních vlacích standardem. Bude proto do pendolin doplněn, stejně jako třeba dětské kino,“ uvedl člen představenstva ČD odpovědný za techniku, servis a majetek Miroslav Kupec.

Prostřednictvím DPOV nechaly České dráhy nedávno zmodernizovat 25 rychlíkových vagonů za zhruba 400 milionů korun. I v tomto případě využily možnosti zadat firmě zakázku bez výběrového řízení.

Zákon zadání zakázky bez soutěže umožňuje v případě přidružené osoby, která alespoň 80 procent průměrného obratu ze všech služeb poskytovaných v předchozích třech letech dosáhla ve vztahu k zadavateli nebo osobám, k nimž je zadavatel přidruženou osobou, uvedly ve zprávě ČD. DPOV podle drah tuto podmínku splňují.

Rekonstrukce interiéru u vlastní firmy podle Českých drah zkrátí celý proces o sedm měsíců. Původní tendr dopravce zrušil s tím, že modernizace interiéru musí být rozsáhlejší, než společnost původně předpokládala. První souprava by měla být modernizována během léta a veřejnosti ji chce dopravce představit na podzim v Bohumíně u příležitosti oslav národního Dne železnice.

Zdroj: ČTK