[quote]Irské aerolinie Ryanair oznámily trojici nových přímých linek z Prahy. Od zimní sezóny plánují létat do Madridu, Barcelony a Krakova. Společnost to včera uvedla v tiskové zprávě. Největší počet frekvencí, sedmkrát v týdnu, dopravce plánuje pro linku do Barcelony, po čtyřech týdenních frekvencích do Madridu a dva lety týdně do Krakova.[/quote]

Dohodu na objednání linek potvrdilo i pražské letiště. Podle jeho mluvčí Mariky Janouškové je potenciál nárůstu přeprav cestujících zejména na linkách do Španělska. Jen v loňském roce počet cestujících do této středomořské destinace vzrostl o 19 procent.

Nízkonákladový Ryanair se ale na nových přímých linkách do Španělska bude potýkat s konkurencí stávajících dopravců. Do Madridu v současnosti létají z Prahy České aerolinie a španělská Iberia, do Barcelony pak ČSA, Travel Service a španělský nízkonákladový dopravce Vueling. Naopak do Krakova se kromě Ryanairu nikdo na budoucí zimní sezónu nepřihlásil, dodala mluvčí. Roční potenciál linky je 3,5 tisíce cestujících.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno