[quote]Aby získali maximální naději na přežití při automobilových nehodách, museli by lidé vypadat jako – Graham, tato velice realistická plastika, která je součástí originální australské kampaně za bezpečnost na silnicích. Píše o tom zpravodajský server BBC.[/quote]

Podle svých tvůrců má jen Graham ideální tělo na to, aby přežil dnes tak časté automobilové nehody. Hlavu má zaoblenou jako balvan, nohy zauzlené jako kořeny stromů a hrudník napodobuje zvrásněné beranidlo.

Nechybí ani silná lebka, krk splývající s trupem a prsa, která fungují jako airbagy. Vše speciálně vyrobeno ze silikonu, skleněného vlákna, pryskyřice a lidských chlupů.

Podle australského úřadu pro dopravní nehody byl takový Graham vytvořen proto, aby zdůraznil zranitelnost normálních lidí na silnicích. Graham je dílem umělkyně Patricie Piccininiové, která na postavě spolupracovala s předním chirurgem a expertem na vyšetřování nehod.

Vážně jsem naslouchala odborníkům a osvojila si příslušné vědomosti. Pak jsem k věci přistoupila tvůrčím způsobem a na úrovni emocí,“ vysvětlila Piccininiová. „Oči jsou umístěny tak, aby se s Grahamem mohl divák opravdu spojit a vcítit se,“ dodává. Také samotné jméno postavy záměrně připomíná „normálního australského chlapa“.

Auta se vyvíjejí mnohem rychleji než lidé a Graham nám pomáhá pochopit, proč potřebujeme zlepšit naše silnice, abychom se ochránili před vlastními chybami,“ uzavírá předseda úřadu pro dopravní nehody.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno