Zdroj: Manufacturing & Logistics IT

[quote]Překvapující statistika z poslední doby zjistila, že v roce 2015 se ztratily zásilky odhadem v hodnotě více než 250 miliónů liber. Na současném trhu elektronického obchodu jsou spotřební očekávání vyšší než kdykoliv předtím, což znamená, že je na proces doručení kladen větší důraz jako na nedílnou součást cesty „elektronického“ spotřebitele.[/quote]

Pro snížení těchto ztrát a zvýšení šancí na včasnou dodávku je důležité, aby obchodníci a dodavatelé pracovali společně a nadále rozvíjeli proces doručování k dosažení flexibility a pohodlí požadovaného ze strany spotřebitelů. Technologie v tomto rozvoji musí hrát důležitou roli.

Jak ukázal nedávný výzkum, ve vysoce konkurenčním elektronickém trhu se s rostoucími požadavky spotřebitelů stává schopnost poskytovat přehled a kontrolu nad zásilkami více záležitostí hygienického faktoru.

Zatímco externě spotřebitelé mohou sledovat své zásilky na třech nebo čtyřech odlišných úsecích jejich cesty, interně je dopravci mohou sledovat na každém jednom místě, a to na základě údajů poskytnutých různými čárovými kódy. Využití této vysoce detailní úrovně sledovatelnosti dělá proces sledování mnohem přístupnější a když vznikne problém, organizace se na něj okamžitě mohou zaměřit.

Tento technologický vývoj nabízí mnohem větší přístup k zákazníkovi. Zlepšení interního procesu pro spotřebitele postupně zlepšuje nabídku, a tedy i flexibilu doručení, čímž se minimalizuje množství ztracených balíků a potřebu doručit danou zásilku více než jednou.

Řešení spočívá ve vývoji technologií jako jsou tyto, aby se naplnily dnešní vysoké standardy a očekávání. Již není omluvou, že balík chybí nebo že se ztratil. Díky zlepšení vnitřního provozu se zákaznická zkušenost může zlepšit jako celek. Sledováním zásilky na každém kroku její cesty se může snadno identifikovat problém, díky zachycení místa, kde se vyskytl.

Autor: Matthew Robertson – Manufacturing & Logistics IT

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno