[quote]Spojené státy se právě baví případem umělce, kterému se podařilo svým vystoupením zablokovat dopravu v centru Portlandu ve státě Maine. Stoupl si do rušné křižovatky převlečený za strom a skončil kvůli tomu v policejní cele.[/quote]

Asher Woodworth na sebe naložil tolik smrkových a borových větví, že skutečně vypadal jako strom. Velmi pomalu chodil po přechodu pro chodce, když ho kvůli blokování dopravy oslovila policejní hlídka.

Policie se snažila s mužem převlečeným za strom komunikovat, ten ale mlčel a odmítl se identifikovat. Hlídka muži jen domluvila a odvedla na okraj silnice. Po chvíli se ale zase do rušné křižovatky vrátil, a tak jej za neuposlechnutí výzvy a blokování dopravy policisté zatkli. Z vazby se dostal po šesti hodinách na 60dolarovou kauci, což jak řekl, byl velmi intenzivní zážitek.

https://www.youtube.com/watch?v=CLJgg5Sozas

Jak se později ukázalo, muž převlečený za strom, byl místní umělec. Asher Woodworth britské televizi BBC řekl, že ho k performanci vyzvala vize, kterou dostal při meditaci. Chtěl tím vším prý překvapit veřejnost a ukázat kontrast mezi „energiemi ekonomiky a efektivnosti a energiemi pomalosti a kouzel“.

Každopádně ze stromového muže se stala hvězda amerického internetu. A podívat se můžete i třeba na Instagram, kde ho najdete převlečeného za kupku sena.

Zdroj: Český rozhlas