Zdroj: Archiv

[quote]Čtvrtá studie Packaging Matters společnosti WestRock shrnuje názory spotřebitelů a odborníků, jak lze zvýšit spokojenost s obalem a posílit loajalitu zákazníků. Vychází z odpovědí 2 000 amerických spotřebitelů.[/quote]

Za poslední dva roky vzrostl podíl těch, pro něž je obal „velmi nebo výjimečně důležitý“ pro spokojenost s výrobkem, z 18 na 26 %. Význam kvality výrobku, ceny, pohodlí a značky zůstal stejný anebo poklesl. Více spotřebitelů prohlásilo, že si koupili výrobek na základě funkčnosti obalu (60 %) než pro estetický dojem (38 %).

35 % spotřebitelů změnilo značku kvůli jinému obalu. S balením nápojů vládne spokojenost, s obaly nealkoholických a alkoholických nápojů je „velmi nebo naprosto spokojeno“ téměř sedm z deseti spotřebitelů. Vylepšit potřebují obaly na jídlo odnášené s sebou, s nimi je spokojena méně než polovina respondentů.

Ankety se rovněž zúčastnilo 200 odborníků z oblasti baleného spotřebního zboží. 66 % z nich tvrdí, že jejich značka se hodně snaží vylepšit obaly, aby plnily potřeby spotřebitelů, jenomže silně s nimi souhlasí jen 14 % spotřebitelů!

Zdroj: Packaging

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno