[quote]Firma Scaldopack vyvinula obal, který podle potřeby může sám ohřát svůj obsah. Tepelné reakce se může využít jak k ohřevu, tak i k chlazení nápojů a tekutých potravin. Reakce probíhá ve vnitřním prostoru obalu (reakční komoře) a kapalina se ohřeje o 35 ºC. Změnou formulace se tekutina uvnitř může také ochladit o 10–15 ºC. Jde o sáček o obsahu 220 ml s vnitřní reakční komorou, která se aktivuje stisknutím tlačítka. Celý obal má hmotnost 16 gramů.[/quote]

Na vnější straně sáčku je vyznačen bod, po jehož stlačení se spustí exotermní reakce. Po 3 až 4 minutách se obsah sáčku ohřeje o 35 ºC. Z počáteční teploty 20 ºC se náplň ohřeje na 55 ºC. Samochladicí sáček zase může snížit teplotu o 15 ºC, což při výchozí teplotě 20 ºC vede k ochlazení obsahu na 5ºC.

Cílovou skupinou pro používání samoohřívacích sáčků jsou spotřebitelé „on the go“, dále pak horolezci, lyžaři, maratonci i chodci, ale také je lze využít pro první pomoc lidem postižených přírodními katastrofami.

Firma Scaldopack vlastní na tento obal a jeho výrobu PCT patent (číslo 2678243) ze srpna 2014. Tvar obalu je chráněn jako průmyslový vzor WIPO DM 077623. Nový strojní systém pro výrobu sáčků s reakční komorou bude k dispozici již letos na jaře. Belgický výrobce potravin bude v těchto sáčcích prodávat 4 druhy polévek. Sáček byl vyvinut ve spolupráci firem Scaldopack a Hensen Packaging Concept GmbH (HPC), absolutního profesionála v sortimentu stojacích sáčků.

Zdroj: Packaging

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno