[quote]Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA) a Mezinárodní federace zasilatelských sdružení (FIATA) na slavnostním setkání během kongresu v Dublinu oficiálně podepsaly společný nákladní program (IFACP). Program se začne postupně aplikovat počátkem roku 2017 s Kanadou jako pilotní zemí a dokonce roku 2018 se rozšíří po celém světě.[/quote]

IFACP odráží vývoj nákladních agentů IATA či speditérů od „prodávajících agentů“ k „nakupujícím zákazníkům“ a usiluje o jejich zapojení do rozhodovacího procesu jako rovnocenných partnerů.

Rozhodování o pravidlech upravujících vztah mezi dopravcem a zasilatelem bude nyní na Správní radě (IFGB), která bude společně řízena speditéry a leteckými společnostmi.

„Máme hodně práce s implementací do budoucna,“ uvedl viceprezident IATA Aleks Popovich.

„Bude to velká změna v myšlení všech dopravců a leteckých společností, které uzavírají partnerství pro oboustranný prospěch. Máte trvající závazek IATA dovést toto partnerství k úspěchu a spolupráce nás zavede do nových oblastí modernizace letecké nákladní dopravy,“ vysvětlil.

„Po mnoha desetiletích jsme na trh uváděli nový letecký nákladní program, který se poprvé celosvětově představí zasilatelským a leteckým organizacím,“ uvedl prezident FIATA Zhao Huxiang.

Neexistuje žádný okamžitý dopad na nákladní agenty IATA – stávající účastníkům bude program poskytnut s novou tváří, až začne realizace v jejich zemi.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno