[quote]Na setkání americké chemické společnosti (American Chemical Society ACS), vědecké společnosti sídlící ve Filadelfii, byla představena fólie z mléčného proteinu. Fólie má chránit potraviny až 500× lépe než konvenční plastové fólie na bázi ropy.[/quote]

Vedoucí výzkumu, D.Sc. Peggy Tomasula, sdělila, že základem jedlé fólie je protein (kasein), obsažený v mléce, jehož velké molekuly se mohou spojit ve fólii a vytvořit velkou bariéru vůči kyslíku a tím zabránit zkažení potraviny. Doposud byly k dispozici fóliové obaly na bázi škrobu, které jsou porézní a nezabrání průniku kyslíku.

Obaly na bázi mléčného proteinu mají sice také póry, ale menší, a lze vyrobit hustší síť, která zadrží kyslík. Fólie jsou však méně průtažné než běžné plastové fólie.

Obal je vytvořen téměř výhradně z proteinu a je jedlý. Přísady, jako vitaminy, probiotika a nutraceutika či aroma mohou být do fólie v budoucnosti rovněž přidány. Aby obal zůstal čistý, musí být opatřen pro prodej v regálu však větším plastovým nebo kartonovým přebalem.

Zdroj: Packaging

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno