[quote]Kolo, ať už vyrobené z jakéhokoliv materiálu, má většinou podobu několika trubek, jejichž konce jsou svařeny k sobě. Je to léty osvědčený způsob výroby, ale podle bratrů Boba a Toma Schillera z Nizozemska je to poněkud náročný způsob výroby. Většina výrobců kol si proto nechává sestavovat rámy v zemích s levnou pracovní silou. Právě proto bratři Schillerovi vyvinuli Mokumono.[/quote]

Rám Mokumono sestává ze dvou plátů 7000 stupňového hliníku. Automatizovaně se tyto dva pláty vytvarují tak, že každý z nich vytvoří jednu část rámu. Tyto dvě části se pak uprostřed spojí k sobě pomocí laseru a vytvoří tak jednolitou konstrukci – tento postup se uplatňuje především v automobilovém průmyslu.

Vzniklý šev, který se táhne středem celé konstrukce, je povýšen na další designový prvek. Hlavová trubka, plášť osy šlapacího středu a vidlice nejsou součástí konstrukce z jednoduchého důvodu – aby bylo v budoucnu možné je vyměnit bez toho, aby se muselo zasahovat do rámu kola.

mokumono-2

Kromě jedinečného designu disponuje Mokumono též řemenem Gates Carbon Shimano, hydraulickými kotoučovými brzdami Shimano 105, sedlem Brooks Cambium C17 a 32 mm koly Continetal Grand Prix 4season odolnými vůči průrazu. V nabídce jsou dvě varianty – s jednostupňovým převodem o hmotnosti 9,5 kg, nebo s osmistupňovým převodem Shimano Alfine Hub o hmotnosti 11 kg.

V současnosti běží kampaň na podporu výroby na Kickstarter. Pokud vše půjde podle plánu, pak bude jednostupňová varianta k dostání za v přepočtu 31 000 Kč, osmistupňová pak za 38 000 Kč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno