[quote]Jihočeský kraj opraví během léta zhruba 161 kilometrů silnic 2. a 3. třídy v celém regionu. Opravy budou stát přibližně 253 milionů korun, které kraj získá ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Opravy komunikací jsou rozvržené do všech okresů. První začínají právě v těchto dnech, řekla Alena Frdlíková, vedoucí oddělení přípravy a realizace investic z krajského úřadu.[/quote]

Podle Frdlíkové jde o podobnou částku ze SFDI jako v předchozím roce. O silnice 2. a 3. tříd se stará kraj. Letos bude opravovat 37 úseků silnic.

„Vytipovali jsme úseky, které opravu nutně potřebovaly, jejich stav je nejhorší,“ uvedla Frdlíková.

Zatím jsou podle ní uzavřeny smlouvy na opravy krajských silnic za asi 170 milionů.

„Jedná se o první část oprav, druhou budeme uzavírat během letních prázdnin. Opravy budou dokončeny během podzimu,“ uvedla Frdlíková.

Momentálně se začaly opravovat silnice v českobudějovickém a táborském okrese. Podle Frdlíkové bude nejvíc peněz stát oprava zhruba čtyř kilometrů silnice 3. třídy 134/12 z Popelína do Bořetína a Palupína v Jindřichohradeckém okrese. Významené opravy se dočká i více než sedmikilometrový úsek silnice 3/1701 a 3/1709 na Strakonicku. Jde o úseky Radkovice-Zahorčice-Němčice-Kraselov, dodala Frdlíková.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno