[quote]Jihočeský kraj chce za 85 milionů vybudovat obchvat Strážkovic na Českobudějovicku. Obyvatele obce má zbavit nadměrné dopravy a řidičům urychlit cestování mezi Českými Budějovicemi a Trhovými Sviny. Kraj chce začít obchvat budovat v roce 2017 nebo o rok později, řekl tiskový mluvčí Jihočeského kraje Radek Šíma. Podle něj bude záležet na rychlosti příprav. Stavební práce potrvají zhruba rok.[/quote]

„Délka obchvatu, který povede východně od této obce na Českobudějovicku, bude téměř 2,1 kilometru. Na odbočce ze Strážkovic směrem na Trocnov jako jeho součást pak vyroste nová kruhová křižovatka,“ uvedl krajský radní pro dopravu Antonín Krák. K financování stavby se kraj pokusí využít evropské fondy, doplnil.

Kraj zpracoval projekt pro územní rozhodnutí, od kterého se budou odvíjet výkupy pozemků. Podle Šímy se vlastníci dvou pozemků proti vydanému územnímu rozhodnutí ve správním řízení odvolali. „Krajský úřad, jako nadřízený orgán, jejich odvolání zamítl. Následně byl z jejich strany dán podnět na přezkum na ministerstvo pro místní rozvoj,“ uvedl Šíma. Výsledek podle něj zatím není znám.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno