[quote]Jihomoravská policie spustila nové pracoviště, které má na starosti koordinaci policejních hlídek při mimořádných událostech v dopravě. Policie si od toho slibuje efektivnější a rychlejší řešení nepředpokládaných situací. Vyplývá to z nedávného vyjádření jihomoravského policejního ředitele Leoše Tržila pro média.[/quote]

Nové pracoviště na operačním středisku policie otevřela na začátku tohoto měsíce, v současné době už funguje operační důstojník pro Brně-město, operační důstojník pro dálnice, začleňuje se i důstojník pro krajskou silniční síť.

Ti kolegové jsou vedle sebe, a pokud například k něčemu dojde na dálnici s dopadem na město Brno, tak i operační důstojník pro Brno na to bude schopen hned reagovat například odklonem dopravy,“ řekl Tržil.

Uvedl, že na novém pracovišti fungují veškeré možné kamerové systémy, operační důstojníci na displejích vidí lokality jak z dálniční, tak z městské kamerové sítě. Řidiči by podle ředitele měli při mimořádné události, například při nehodě, pocítit rychlejší organizaci dopravy.

Podle Tržila obdobná koordinace Brno – dálnice – kraj chyběla. „Existovalo pracoviště pro město, na dálnicích pak samostatně fungovaly dozorčí oddělení v rámci svých úseků. S ohledem na vývoj v dopravě se to ale ukázalo jako zastaralý způsob řešení organizování,“ uvedl Tržil.

Pilotní projekt policie pravidelně vyhodnocuje. Ředitel Tržil je ale zatím s činností nového pracoviště spokojen.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno