[quote]Osm silničních úseků opraví Jihomoravský kraj za dalších 59 milionů korun, které dostane navíc od státu na rekonstrukce silnic nižších tříd. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí kraje Monika Brindzáková. Státní fond dopravní infrastruktury letos nejprve vyhradil krajům na opravy silnic II. a III. tříd tři miliardy. Z nich jižní Morava dostala asi 230 milionů. Nyní kraje obdrží dalších skoro 400 milionů. Sloužit mají jako kompenzace nákladů, které kraje podle nařízení vlády vydaly na zvýšení mezd řidičů autobusů.[/quote]

Jihomoravský kraj zrekonstruuje osm úseků.

,,Opravíme silnice mezi Rudkou a Sulíkovem, Drysicemi a Vyškovem, Čejkovicemi a Mutěnicemi, Boleradicemi a Diváky, Lechovicemi a Boroticemi nebo Moutnicemi a Jaloviskem. Spravíme také komunikace III. třídy u Petrova nebo Únanova,“ vyjmenoval stavby hejtmanův náměstek zodpovědný za dopravu Roman Hanák.

Práce na všech osmi úsecích by měly být hotové do listopadu. Například mezi Rudkou a Sulíkovem se opraví tři kilometry silnice. Dělníci srovnají a scelí povrch a obnoví jak ložné, tak obrusné vrstvy. Mezi Boleradicemi a Diváky se práce dotknou skoro 2,4 kilometru silnice, kde se zesílí kryt vozovky a vyrovná její profil. Přes tři kilometry měří spojka mezi Drysicemi a Vyškovem, kde práce navážou na opravenou část silnice mezi Pustiměří a Vyškovem. Dvoukilometrový úsek se opraví u Únanova i mezi Lechovicemi a Boroticemi nebo Moutnicemi a Jaloviskem. U Petrova a z spojky z Čejkovic do Mutěnic stavaři spraví úsek dlouhý téměř 900 metrů.

Jihomoravský kraj spravuje skoro 4000 kilometrů silnic nižších tříd. Kromě peněz od státu na jejich rekonstrukce použije peníze z vlastního rozpočtu i z Evropské unie. U ní uspěl s více než dvacítkou projektů, na něž dostane přes miliardu korun na rekonstrukce, které musejí být hotové v příštím roce.

Zdroj: ČTK