[quote]Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje začne letos s opravami 31 kilometrů komunikací pomocí nové technologie mikrokoberců. Stát to bude zhruba 50 milionů korun. Technologie spočívá v kladení asfaltobetonových nebo cementobetonových povrchů v místech, kde se dosud odstraňovaly závady odfrézováním starého povrchu, řekl novinářům krajský radní Antonín Tesařík. Podle hejtmana Michala Haška by měly stavební práce začít v srpnu a trvat přibližně rok.[/quote]

Tato technologie zatím nebyla nikde na jižní Moravě vyzkoušena,“ uvedl Tesařík.

Silničáři opraví jedenáct úseků silnic druhé třídy. Mezi nimi je například dvoukilometrová část komunikace mezi Blanskem a Svatou Kateřinou, čtyřkilometrový úsek mezi obcemi Zaječí a Milovice, dvoukilometrová část z Drnovic do Vyškova, dále šestikilometrový úsek mezi obcemi Drahany a Žárovice, ale také brněnská Jedovnická ulice a další komunikace například u Suchova, Olbramovic nebo Nového Šaldorfu.

Jihomoravský kraj spravuje kolem 4000 kilometrů silnic nižších tříd. Loni na jejich rekonstrukce poprvé dostal peníze od státu, který mu dal 350 milionů korun. Celkem se loni v kraji opravilo bezmála 160 kilometrů s 21 mosty skoro za dvě miliardy korun. Zhruba miliarda byla z evropských dotací. Letos je vymezena zhruba miliarda korun na rekonstrukce, lokální opravy nebo údržbu.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno