[quote]Jindřichohradecká úzkokolejka vybaví své soupravy rampami, aby do vlaků mohli pohodlně nastupovat i vozíčkáři. Společnost také rekonstruuje tři nástupiště a v obci Střítež u Černovic vznikne nová zastávka. Vše bude stát 11 milionů korun, řekl výkonný ředitel společnost Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) Jiří Pavel.[/quote]

„Zvyšování bezpečnosti nástupu a výstupu cestujících na zastávkách a zvyšování komfortu při cestování vlakem patří mezi hlavní cíle naší společnosti. V příštích letech počítáme samozřejmě s dalšími investicemi do infrastruktury,“ uvedl. Úpravy spolufinancuje Státní fond dopravní infrastruktury.

Rekonstrukce se týká nástupišť stanic Obrataň, Obrataň zastávka a Žďár u Kamenice nad Lipou. Vzniknou tam zpevněné plochy o délce 36 metrů. Zastávky budou osvětlené a budou na nich nové přístřešky.

Rampy ve vagonech budou moci využívat i rodiny s dětskými kočárky nebo cyklisté. Konstrukce rampy umožňuje lehkou manipulaci s ní a skladnost. Technické řešení plochy vychází z uvolněného patentu americké armády.

Společnost Jindřichohradecké místní dráhy, a. s. je vlastníkem a provozovatelem železniční dopravy na 80 kilometrech úzkokolejných tratí Jindřichův Hradec – Nová Bystřice a Jindřichův Hradec – Obrataň. Společnost s ročním obratem 60 milionů korun provozuje celoročně pravidelnou osobní a nákladní dopravu v regionu a v letní sezoně vypravuje pravidelné parní vlaky s historickými vozy. Ročně společnost přepraví zhruba 400.000 cestujících.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno