[quote]Autopůjčovna Sixt ve spolupráci s energetickou skupinou E.ON Česká republika začala před dvěma roky pronajímat na svých pražských pobočkách elektroskútry. O tichá a ekologická vozidla mají zájem jednotlivci a využívají je i některé firmy pro rychlý rozvoz menších zásilek. Ale tyto skútry nalezly své uplatnění i ve velké logistické firmě – v jihlavské společnosti JIPOCAR, která je poskytovatelem komplexních služeb v oblasti přepravy, logistiky i celního řízení.[/quote]

Elektrické skútry jsou v Jipocaru využívány k rychlému přesunu mezi výrobními a skladovými halami v areálu svého rozlehlého závodu u Jihlavy. Využívají je především mechanici z dílen nebo správa budov. Za velkou výhodu elektroskútrů označují zejména to, že je lze díky elektropohonu používat bez problémů i uvnitř hal.

JIPOCAR je moderní společností, pro kterou jsou od jejího založení v roce 1990 inovace a vstřícnost k novým postupům a technologiím stavebními kameny jejího rozvoje. Otevřenost novým trendům a snaha přinést nový pohled na smluvní logistiku vedly majitele společnosti k takovým projektům, jakými jsou například současný logistický komplex společnosti v Jihlavě, výstavba špičkových chemických skladů, plně automatizovaného skladu komponentů pro výrobní závod jednoho ze zákazníků, integrování moderních výrobních procesů sektoru automotive do našich logistických prostor, nabídka dodatečných služeb, jako jsou například velkokapacitní myčka obalů, či na míru šitá řešení ukládání atypického zboží v našich skladech. I my samozřejmě čelíme výzvám v oblasti nedostatku kvalitních pracovníků a tak se snažíme ty, kteří splňují naše požadavky, vhodně motivovat.

Právě elektrické skútry představují velmi atraktivní kombinaci progresívního technologického řešení na straně jedné a příjemného zpestření běžných pracovních podmínek pro zaměstnance na straně druhé,“ uvedl Ing. Jiří Vybíhal, ředitel Jipocar Logistic.

Nepochybně se nejedná o levné řešení, ale na druhé straně je měřitelný přínos pro firmu v jejich mobilitě v rámci celého rozlehlého areálu a konečně i velmi pozitivní vnímání tohoto řešení samotnými zaměstnanci. Navíc velmi dobré výsledky vykazují i provozní náklady, které jsou u elektroskútrů ve srovnání s jinými prostředky více méně zanedbatelné. V závěru je nutné zdůraznit, že se jedná o čistý, ekologický provoz – pohon elektrickou energií, čímž alespoň touto malou měrou ulehčíme životnímu prostředí. Celý projekt hodnotím velmi pozitivně a jsem rád, že jsme jeho součástí,“ zdůraznil Ing. Jiří Vybíhal.

Elektroskútry E.ON e-max se vyrábějí v České republice. Jejich dojezd se v závislosti na kapacitě bateriových článků pohybuje mezi 70 až 100 kilometry při rychlosti 65 km/h. Zároveň je pro majitele řidičského průkazu skupiny B k dispozici i skútr s maximální rychlostí 45 km/h. Uživatelé ocení jak dostatečný dojezd pro každodenní výpravy, tak i zajímavé zrychlení. Neobvyklá je oproti běžným spalovacím motorům funkce zpětného chodu, která ulehčí manipulaci se 140 kilogramů vážícím skútrem při parkování. Nabíjení elektroskútru na běžné zásuvce pak trvá zhruba 4 hodiny. Používání elektrického pohonu šetří díky nulovým emisím CO2 životní prostředí a ještě umožňuje „tankování“ v domácích podmínkách, což se u spalovacích motorů realizuje jen s obtížemi.

Zdroj: Logistic NEWS

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno