[quote]Mírné změny v jízdních řádech autobusových i železničních linek čekají cestující od poloviny prosince v Ústeckém kraji. Samospráva posílí regionální přeshraniční železniční spoje na Děčínsku a upraví autobusové linky na Litoměřicku. Časové posuny se dotknou i cestujících na Chomutovsku, řekla mluvčí kraje Lucie Dosedělová.[/quote]

Cestující vozí po regionu zelené autobusy objednané Ústeckým krajem od začátku roku. Od té doby se jízdní řády několikrát měnily.

„Nově zavedený systém autobusové veřejné dopravy se nám i přes určité dílčí nedostatky osvědčil a nemáme důvod do něj po prvním roce fungování podstatněji zasahovat,“ uvedl radní pro dopravu Jaroslav Komínek (KSČM). Kritice čelil kraj zejména zpočátku roku, kdy si stěžovali starostové obcí a cestující na to, že spoje nenavazují, časy nerespektují začátek školní výuky apod.

Nejvíce změn najdou v novém jízdním řádu, který začne platit 13. prosince, lidé na Litoměřicku. Trasy autobusů a časy odjezdů se budou měnit v souvislosti s očekávaným ukončením uzavírky Tyršova mostu v Litoměřicích od 1. ledna 2016.

Více spojů bude jezdit do průmyslové zóny Triangle, která leží na rozhraní okresů Louny, Most a Chomutov. Řada investorů už v zóně působí, ve firmách pracují stovky lidí. Základní kámen k továrně na výrobu pneumatik položila v říjnu na území někdejšího vojenského letiště jihokorejská společnost Nexen.

Mění se také časy u vybraných spojů, které navazují na rychlíky ve směru z Chebu přes Chomutov a Ústí nad Labem do Prahy a obráceně.

Mezi regionálními vlakovými spoji zaznamenala podle mluvčí největší úspěch v podobě nárůstu a vysokého počtu přepravených lidí takzvaná Dráha národního parku v Českosaském Švýcarsku. V novém jízdním řádu tak přibudu dva nové vlaky, které posílí časnou ranní dopravu. „V návaznosti na toto rozšíření vzniknou výhodné přípoje v Bad Schandau směrem na Drážďany a v Děčíně směrem na Ústí nad Labem a na Prahu,“ uvedla Dosedělová.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno