[quote]Jízdu pražskými příměstskými vlaky od dnešního dne do čtvrtka oživí autorskými čteními 22 českých spisovatelů. Třetí ročník festivalu Čtení ve vlaku vyvrcholí 22. září odpoledne diskusemi a autogramiádou v knihkupectví na hlavním nádraží. Speciálním hostem jednoho z diskusních bloků bude Arnošt Goldflam, který ten den slaví sedmdesátiny.[/quote]

Ve třiceti vlakových spojích budou během týdne předčítat svá díla mimo jiné Radka Denemarková, Halina Pawlowská, Michal Viewegh a Jiří Žáček. Vedle prózy budou moci cestující poslouchat i básně a literaturu pro děti.

„Smyslem festivalu je sblížit autora se čtenářem a zajistit jim setkání na výjimečném místě. Ukázat, že knihy nejsou mizejícím zbožím a že za nimi stojí živí, zajímaví lidé, kteří je píší a vydávají. Stejně tak dokázat, že jízda vlakem není přežitkem, nýbrž zážitkem,“ tvrdí organizátoři festivalu.

Pro autorská čtení budou vymezena horní patra příměstských vlaků CityElefant. Spoje, kde budou spisovatelé číst, budou výrazně označené. Program a jízdní řád je k dispozici na webu festivalu.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno