[quote]Zamítnutý plán se týká úpravy naftových automobilů s dvoulitrovými motory. Kalifornie zatím automobilce nevyměřila žádnou pokutu, vydala však nové oznámení, že Volkswagen porušil její regulační předpisy v oblasti kvality ovzduší, uvedla agentura Reuters.[/quote]

Volkswagen uvedl, že zamítnutí se týká počátečních plánů, které Kalifornii předložil v prosinci. „Od té doby vedl Volkswagen s CARB konstruktivní jednání,“ upozornil.

Šéf Volkswagenu Matthias Müller bude ve středu o skandálu jednat s šéfkou americké Agentury pro ochranu životního prostředí (EPA) Ginou McCarthyová. Právě úřad EPA loni v září automobilku obvinil, že do vozů s naftovými motory instalovala software umožňující při testování emisí skrývat vysoce nadlimitní hodnoty toxických oxidů dusíku. Volkswagen tehdy přiznal, že v USA je tímto softwarem vybaveno 482.000 vozů s dvoulitrovými motory. Později se ukázalo, že problém se v USA týká rovněž 85.000 vozů s třílitrovými motory.

Úřad EPA uvedl, že souhlasí s Kalifornií v tom, že „Volkswagen nepředložil schválitelný svolávací plán, který by auta uvedl do vyhovujícího stavu a omezil znečištění“. Dodal, že na to firmu již dříve upozornil. Volkswagen vyjádřil odhodlání spolupracovat s CARB i dalšími regulátory. „Plánujeme pokračovat v rozhovorech ve středu, kdy se setkáme s EPA,“ sdělil podnik.

Volkswagen v září přiznal, že v celém světě software umožňující manipulace s testy nainstaloval do zhruba 11 milionů automobilů, včetně asi 1,2 milionu vozů české divize Škoda Auto.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno